top of page

Atelier Flamenco

Al-Andalus, słoneczna Andaluzja, kraj kontrastów, terra ultima Europy. Położona w pół drogi pomiędzy Orientem a Zachodem, na skrzyżowaniu wielkich kultur śródziemnomorskich jest krainą gdzie wino, przechowywane w zimnych piwnicach Jerez, smakuje najpełniej, a głos wydobywający się w ludzkiej piersi brzmi najszczerzej. Mauretańska Granada, słoneczna Malaga, owiana historią Kordoba, ukryta w górach Ronda czy też matka wszystkich miast Południa, Sewilla, kryją w sobie tajemnicę, klucz do poznania innej, andaluzyjskiej strony świata.

Tylko tam, niczym na sewilskim moście łączącym dwa brzegi Gwadalkiwiru, mogła powstać tak bogata i wielowymiarowa sztuka a zarazem andaluzyjska codzienność zwana flamenco. Estetyka arabsko sefardyjskiego Wschodu, znalazła tu swe doskonałe dopełnienie w ekspresji wędrujących Cyganów. Sprzeczności te, idealnie się dopełniające, dają podstawę autentycznemu uniwersalizmowi świata flamenco, który właśnie dzięki temu nie przestaje od wielu lat fascynować ludzi na całym świecie. Również Ciebie chcemy zaprosić w tą niezwykłą podróż.

Naszą ambicją jest aby podczas koncertów, które organizujemy, każdego z widzów zapoznać z wielowymiarowością tej wspaniałej, aczkolwiek dość skomplikowanej kultury. Muzyka, taniec, śpiew i szeroko pojęta estetyka flamenco może być idealnym dopełnieniem różnego rodzaju spotkań zarówno biznesowych jak i towarzyskich. Organizujemy zarówno pełnowymiarowe koncerty sceniczne jak i kameralne pokazy tak charakterystyczne i naturalne dla flamenco.

bottom of page