top of page

Audycje

Grupa artystyczna "Atelier" od wielu lat pełni rolę przewodnika dla dzieci i młodzieży w podróży po niezwykle intrygującym świecie muzyki i tańca. Dzięki stałej współpracy z placówkami oświatowymi w woj. łódzkim, mazowieckim oraz wielkopolskim jesteśmy ciekawym dopełnieniem lekcji wychowania muzycznego. Repertuar jaki proponujemy, obejmuje zarówno utwory klasyczne, współczene, etniczne, poważne oraz rozrywkowe. 

Jako, że z muzyką bezdyskusyjnie łączy się taniec, to również ta dziedzina sztuki mieści się w kręgu podejmowanych przez nas tematów.

Nie zapominamy również o wspaniałej, polskiej kulturze ludowej. Naszym zdaniem jej bogactwo i różnorodność są szczególnie warte poznania w dobie tak postępującej globalizacji. Podczas naszych spotkań dzieci mogą zapoznać się z kulturą innych narodów. Zapraszamy gości z Afryki, Ameryki Łacińskiej, Hiszpanii, Słowacji. 

 

Podczas comiesięcznych spotkań, staramy się naszym słuchaczom, w przystępny sposób przybliżyć sztukę w różnych jej aspektach, oraz wiedzę o instrumentach. Prezentujemy instrumenty dęte, klawiszowe, smyczkowe, strunowe i perkusyjne. Uczymy podstawowych pojęć muzycznych oraz kroków tanecznych (m. in. polonez, krakowiak, polka, walc, tango, jazz czy breakdance).

 

Pragniemy aby nasi najmłodsi słuchacze uwrażliwiali się na muzykę oraz potrafili rozpoznawać w niej piękno. Atelier współpracuje z profesjonalnymi muzykami, wokalistami oraz tancerzami z długoletnim doświadczeniem zawodowym. Mając na uwadze wielotorowość rozwoju młodego człowieka, stawiamy sobie za priorytetowy cel aby takie sztuki jak muzyka czy taniec miały równie istotne znaczenie w kształtowaniu osobowości. Będziemy usatysfakcjonowani jeśli nasze koncerty dla niektórych młodych słuchaczy staną się inspiracją do dalszego rozwijania swoich twórczych zainteresowań.

bottom of page